Острозькі музейники показали, як виглядала ікона «Святий Миколай» до та після реставрації

28 Вересня 2023, 14:08
Острозькі музейники показали, як виглядала ікона «Святий Миколай» до і після реставрації 645
Острозькі музейники показали, як виглядала ікона «Святий Миколай» до і після реставрації

Ікона «Святий Миколай» з колекції Острозького замку була відновлена завдяки реставраторці Наталії Білостоцькій з Львівської філії Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

Про це йдеться на сторінці закладу в фейсбуці.

Більшу частину ікони займає зображення Святого Миколая. Його постать відображена в фас, і він зображений зрізаним нижче пояса, але це не заважає розпізнати його особливу іконографію. Права рука Святого Миколи піднята у благословляючому жесті, а в лівій руці він тримає закрите Євангеліє. Микола одягнутий в підризник рожевого кольору, а його поручі прикрашені золотавими мотивами. 

Зелена епітрахіль і блакитна філонь, обрамлені золотою облямівкою та букетиками квітів, додають його образу особливої вишуканості. На грудях Святого Миколи видно хрест, а на голові – мітру бузкового кольору, прикрашену емалевими вставками, на яких зображено «Благовіщення». Обличчя Святого Миколи подовгувате, очі сірі, ніс прямий, а сива борода і коротка сива хвиляста борода роблять його образ особливо виразним.

Ця ікона також містить зображення Богоматері та Ісуса Христа. Богородиця сидить на хмарі і простягає Євангеліє Святому Миколі, а Ісус Христос також сидить на хмарі та віддав Євангеліє. Всі ці постаті відзначаються багатими деталями та вишуканим виконанням.

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024