У Дубні реставрують дах однієї з найбільших синагог на заході України

26 Вересня 2023, 17:29
У Дубні реставрують дах однієї з найбільших синагог на заході України 1857
У Дубні реставрують дах однієї з найбільших синагог на заході України

У Дубні перекривають дах Великої синагоги – пам’ятки архітектури місцевого значення XVI століття. Роботи планують завершити до кінця 2023 року. Гроші на ремонт покрівлі надала єврейська організація з Франкфурта-на-Майні.

Про це Суспільному повідомив начальник відділу культури і туризму Дубенської міської ради Сергій Гавриленко.

Про потребу реставрувати синагогу в Дубні, що є пам'яткою XVI століття, заговорили ще наприкінці 2017 року. Ці наміри тоді озвучили в Державному історико-культурному заповіднику, на балансі якого була будівля. А також — міська влада, після того, як синагогу передадуть у власність громади.

Читайте також: Один з найвидатніших єврейських мислителів народився на Волині: що відомо про Давида Га-Леві Сеґала

Зі слів Сергія Гавриленка, у 2018 році синагогу передали на баланс міста, й у 2019-20-му роках взялися перекривати дах.

«Станом на 2021 рік вже накрили середній купол, але через повномасштабну війну роботи призупинили. Відновили їх вже в цьому році. І зараз виконуються роботи з підмуровки ділянок зовнішніх стін під дахом, зробляться відливи і до кінця 2023 року дах буде повністю завершено», — розповів очільник відділу культури і туризму Дубенської міськради.

При цьому Сергій Гавриленко додав, що ремонтують дах за проєктом, який виготовили фахівці київського інституту «УкрНДІпроєктреконструкція».

«Проєкт лише на дах, гроші на роботи, 1,4 млн грн, виділило некомерційне товариство збереження й охорони єврейських кладовищ в Європі, це Німеччина, Франкфурт-на-Майні. Сподіваюся, що це початок реставрації синагоги. І в майбутньому теж надіємося, що буде фінансова допомога. На наступний рік, можливо, так само заручимося підтримкою депутатського корпусу місцевої ради. Бо місто, на мою думку, має показати, що вболіває за наші пам'ятки і дати співфінансування», – зазначив він.

Читайте також: Викрадені реліквії синагог Тернопільщини опинилися в Москві

Раніше міський голова Дубна Василь Антонюк, який ініціював передачу синагоги на баланс міста, заявляв про намір облаштувати в будівлі музей Голокосту.

 

«Насамперед треба відреставрувати. Бо основне завдання – її зберегти, роботи дуже багато. А потім можна використовувати і під музей, і для різного формату культурних заходів у громаді», – додав Сергій Гавриленко.

Читайте також: Археологи виявили поховання монахинь в урочищі Острів Дубовець

Фото надала Дубенська міська рада

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром