У Рівному оцифровують ікони та предмети сакрального мистецтва

26 Вересня 2023, 15:19
У Рівному оцифровують ікони та предмети сакрального мистецтва 941
У Рівному оцифровують ікони та предмети сакрального мистецтва

Рівненський обласний краєзнавчий музей спільно з Центром цифрової історії створюють проєкт оцифровування ікон та предметів сакрального мистецтва. 

Проєкт розпочали через загрозу воєнних дій, він має на меті збереження та доступність цінних мистецьких скарбів Волині та Полісся. Про це Район.Історія повідомили у Центрі цифрової історії

Колекція музею включає стародавні предмети, створені протягом XIII-ХІХ століть, які є неоціненним джерелом культурної спадщини цього регіону. Багато з цих ікон та мистецьких виробів ніколи не були представлені для публічного огляду і залишалися прихованими в фондах музею.

Читайте також: В Острозі створюють віртуальний музей іконопису

Оцифровані об’єкти мистецтва створюються завдяки спільній роботі з відомим рівненським 3D-фотохудожником Дмитром Крахмалюком. Він здійснює детальну фотозйомку кожного експонату, а потім створює докладні віртуальні моделі на основі цих фотографій. 

Ці 3D-моделі можуть бути використані для проведення виставок, навчальних програм, наукових досліджень і навіть для 3D-друку реплік цих експонатів. 

Окрім того, в планах музею випустити інноваційний інтерактивний каталог колекції, який дозволить відвідувачам докладно вивчати та дізнаватися більше про кожен об’єкт мистецтва в паперовій формі та онлайн-режимі.

Ознайомитися з цією унікальною колекцією сакрального мистецтва можна на сторінці музею на платформі Sketchfab.

Читайте такожУ Львові оцифрують архіви «Дому Франка»

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024