У Львові поблизу фабрики Левинського відреставрували історичну браму

26 Вересня 2023, 13:05
У Львові поблизу фабрики Левинського відреставрували історичну браму 424
У Львові поблизу фабрики Левинського відреставрували історичну браму

Реставратори завершили реставрацію історичної брами у будинку на вулиці С. Єфремова, 38. Фахівці не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили втрачені елементи оздоблення. 

Координувало реставраційні роботи ЛКП «Бюро спадщини» в рамках програми співфінансування з мешканцями. Про це йдеться на сайті підприємства.

«Дверна коробка була деформована, низ прогнив, а саме дерев’яне полотно було пошкоджене в багатьох місцях. Також багато елементів оздоблення було втрачено, а засклення потребувало заміни. Роботи було багато», – розповів майстер-реставратор Василь Гришканич.

Читайте також: У Львові неподалік Будинку вчених відреставрували дубову браму

Фахівці відновили втрачені елементи, відреставрували красиву ковану решітку з каштановими листочками, встановили нове засклення та ручки. Дерев’яну браму покрили акриловою лазур’ю і бейцем.

«Вартість реставраційних робіт становила 68 000 грн. З цієї суми місто оплатило 47 600 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у міській програмі співфінансування», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Цікаво, що мешканцям так сильно сподобався результат реставрації, що вони вирішили вже приватно відреставрувати й внутрішні двері-ковбойки.

Читайте також: У Львові в пам’ятці архітектури відкрили сецесійні розписи

Нагадаємо, що минулого року за координацією «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища відреставрували 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків замінили з металопластикових на дерев’яні. 

Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. Дізнатися, як стати учасником програми, можна за цим посиланням.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром