«Скарб Ужгородського замку»: для краєзнавчого музею імені Легоцького створили новий сувенірний знак

24 Вересня 2023, 11:52
Фото надане Ольгою Шумовською 468
Фото надане Ольгою Шумовською

У Краєзнавчому музеї імені Т. Легоцького розробили новий вид брендової продукції «Скарб Ужгородського замку» – дві монети із зображенням князя Лаборця та Білої Діви, розташовані на дерев’яній підставці.

Дизайн розробив скульптор Роман Мурник, який є також автором ряду мініскульптурок Ужгорода, — розповіла Varosh директорка музею Ольга Шумовська.

«Ідея створення цього знаку виникла під час обговорення мініскульптурки «Міфи Ужгородського замку». Оскільки планувалось встановлювати монети, то доречним було і сувенір монеток, пов’язаних з нашим замком зробити. Кожна фортеця нашого краю має свою легенду. Так і у нас є легенда пов’язана з князем Лаборцем та Білою Дівою. Саме їх зображено на монетках. У багатьох замках чеканились монети, зберігались скарби. Наша статуетка отримала назву «Скарб Ужгородського замку», оскільки наш замок мав скарби заможних володарів — родину Другетів та графа Міклоша Берчені», – пояснила вона.

Фото надане Ольгою Шумовською

Першим «Скарб Ужгородського замку» отримав губернатор міста Трнава Йозеф Віскупіч (Jozef Viskupič).

«Ми історично пов’язані з Трнавою: саме там, у базиліці Мікулаша, поховані два володарі Ужгородського замку — Дьордь ІІІ Другет та його син Янош Х Другет», — пояснила Ольга Шумовська.

Монета, з її слів, є символічним знаком: її дарують на вдачу, з побажанням повернутися до гарного місця, підкидують, щоб зробити вибір. Даруватимуть «Скарб Ужгородського замку» людям, які є друзями замку, підтримують його, меценатам.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром