В Музеї волинської ікони виставляють образ, написаний понад 100 років тому на Афоні

Колекція Волинського краєзнавчого музею формувалася протягом багатьох років, починаючи з 1929 року. У старих музейних фондах були також й ікони, які потрапили до музею ще у довоєнні чи післявоєнні періоди.
Про це йдеться на сторінці музею у фейсбуці.
Вже у 1977 році однією з наукових експедицій до музею привезені дві ікони з Ковеля. Можливо, вони знаходились в одному з храмів, а передані були райвідділом культури згідно документів. Одна з них – ікона «Святий Феодосій Углицький Архієпископ Чернігівський». Ікона написана на кипарисовій дошці темперними і олійними фарбами. Місце написання – Афон, час написання – 1906 рік.
Монументальна постать Архієпископа Чернігівського Феодосія виразно і велично постає на золотому тлі ікони. Правицею він благословляє, лівою рукою тримає жезл з сулком білого кольору. Святий одягнений у архієрейське облачення: Лик Святого написаний надзвичайно майстерно, плавні м’які лінії, зливаючись воєдино, наділяють лик особливою життєвістю. Вираз обличчя, спрямований у даль погляд, міцно стулені вуста переконливо свідчать про особисті риси святителя Феодосія – самовідданість вірі, благочестя, смиренність, людську гідність, розум і мудрість.
Напис на звороті ікони свідчить, що образ був написаний у Пантелеймонівському монастирі на святій горі Афон у 1906 р. Там же читаємо слова звернення для христолюбивих жителів, які моляться до святого Феодосія Чернігівського про допомогу, покров і заступництво.
Читайте також: В Музеї волинської ікони розповіли про унікальний образ, що пережив війну та пожежу
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром