США повернули Україні культурні цінності, які викрали російські окупанти

22 Вересня 2023, 16:24
США повернули Україні культурні цінності, які викрали російські окупанти 998
США повернули Україні культурні цінності, які викрали російські окупанти

Під час робочого візиту до США Президент Володимир Зеленський узяв участь у церемонії повернення культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє сайт глави держави. 

У присутності Глави держави міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас і Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова підписали відповідний сертифікат передачі українських артефактів, конфіскованих правоохоронними органами США.

Президент подякував усім причетним за їхню роботу, яка також спрямована на підтримку України.

«Адже щоразу, коли щось повертається в Україну, щось украдене росіянами, це означає повернення життя й справедливості, що дуже важливо», – наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Київські митники запобігли незаконному переміщенню старожитностей ІІІ-XVIII століть

Зі свого боку Оксана Маркарова зазначила, що росіяни постійно намагаються вкрасти історію України, її національну ідентичність, наші артефакти.

«Ми не дозволимо їм цього зробити», – акцентувала вона.

У червні 2022 року Митно-прикордонна служба США затримала предмет старовини, який після відповідного дослідження виявився європейською залізною сокирою XVII століття з молотом на задній частині. Сокиру незаконно вивезли з України на територію Сполучених Штатів Америки.

Також торік у червні вилучили артефакти, незаконно ввезені до США з Росії. Зокрема, три залізні сокири XVII століття, три кирки XVII століття, два залізних скіфських мечі-акінаки VI ст. до н. е., а також один залізний наконечник списа орієнтовно 500-1200 р. до н. е.

Зазначені артефакти конфіскували для передачі Посольству України у Сполучених Штатах в адміністративному порядку.

Читайте також: Історія розкрадання українських культурних цінностей

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024