Мінкульт ініціює урядове рішення, яке дозволить демонтувати пам’ятники російським діячам

22 Вересня 2023, 15:16
Мінкульт ініціює урядове рішення, яке дозволить демонтувати пам’ятники російським діячам 614
Мінкульт ініціює урядове рішення, яке дозволить демонтувати пам’ятники російським діячам

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює вилучення пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. 

Про це повідомили на сайті міністерства.

«Це дасть змогу пришвидшити очищення публічного простору від маркерів комуністичного тоталітарного режиму та російської імперської політики. Наступний крок – за органами місцевого самоврядування. Саме вони мають прийняти остаточне рішення про демонтаж та переміщення об’єктів», – зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв

Пропонується вилучити з реєстру: пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку,  монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві. 

Крім того, пам’ятники Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, «Україна – визволителям» в Ужгороді, Меморіальний комплекс «Борцям революції» в Луганську.  

Цей проєкт постанови Кабінету Міністрів України після погоджень іншими органами влади внесуть на розгляд Уряду. В документі врахували вимоги Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Читайте також: Шрам на обличчі Володимира

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024