В міжнародній посилці митники виявили ордени організатора червоного терору на території України

20 Вересня 2023, 16:12
В міжнародній посилці митники виявили ордени організатора червоного терору на території України 731
В міжнародній посилці митники виявили ордени організатора червоного терору на території України

Київські митники упередили незаконне пересилання у міжнародних поштових відправленнях шести державних нагород СРСР, які експерти оцінили в 1,4 мільйона гривень.

За документами, відправницею усіх була одна й та сама жінка з Дніпра. Їх вона пересилала до Франції. Про це повідомляє Державна митна служба.

Експерти визначили, що серед виявлених митниками нагород – чотири ордени «Красного Знамени», виготовлених зі срібла з домішками міді, орден «Отечественной войны» ІІ ступеня зі сплаву срібла з золотими накладками та нагрудний знак «Бойцу Красной Гвардии и Красному партизану» зі срібла з домішками міді.

На декількох нагородах наявні закріплені ниткою пломби та паперові наліпки, які вказують на те, що нагороди могли бути музейним або колекційним експонатом.  

За даними експертизи, два з виявлених орденів «Красного Знамени» належали Єфіму Євдокімову – повноважному представнику політичного карального органу радянської росії – ВЧК-ОГПУ. Один з цих орденів оцінили у 743 тисячі гривень, інший – у 285 тисяч гривень

Відомо, що Євдокімов був безпосереднім організатором і учасником червоного терору на території України у 20-х-30-х роках минулого століття. Зокрема, знищував професійну еліту вугільної промисловості та металургії в рамках «шахтинської справи» на Донбасі. 

Для прикладу, у поданні до нагородження Євдокімова орденом «Красного Знамени» як про заслугу згадується про знищення ним не менше 12 тисяч людей. Нагороди, що пересилалися з порушенням митного законодавства, Київська митниця вилучила.

Читайте також: Київські митники запобігли незаконному переміщенню старожитностей ІІІ-XVIII століть

Коментар
04/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023