У конкурсі «Вікі любить пам’ятки» вперше відбудеться спецномінація про елементи екстер'єру

18 Вересня 2023, 17:21
Екстер’єр. Вікна будинку № 2 на вулиці Дудаєва у Львові 869
Екстер’єр. Вікна будинку № 2 на вулиці Дудаєва у Львові

Уперше в українській частині міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбудеться спеціальна номінація «Елементи екстер’єру». 

Вона присвячена світлинам, які зображують елементи зовнішньої частини будинків, які є об’єктами нерухомої культурної спадщини України: двері, вікна, маскарони тощо. Про це повідомили на сайті фотоконкурсу.

Пам’ятки змінюються з часом – стіни зносяться, перемальовуються, маскарони не реставруються, а просто збиваються, старі двері та вікна, які перестали зберігати тепло або втратили вигляд — змінюються на металопластикові. 

Ці відносно невеликі зміни у житті пам’ятки варто теж задокументувати. А якщо є світлини з давніших — доремонтних часів — зібрати їх, як потенційні джерела для реставрації чи відтворення старовинних, оригінальних зовнішніх елементів. 

Так в Україні набувають поширення ініціативи зі збереження та реставрації окремих елементів екстерʼєру (#ФранківськЯкийТребаБерегтиТисячі дверей ОдесиСтарі двері (Тернопіль)Дерев’яне мереживо Чернігова тощо). 

Мета спеціальної номінації «Елементи екстер’єру» — привернути увагу та зібрати під вільною ліцензією фотографії елементів зовнішньої частини будівлі (такі як двері, вікна, скульптурні прикраси тощо) пам’яток різних років з різних куточків України. 

Учасники часто фотографують тільки загальний вид будівлі, а для докладного документування пам’ятки потрібно мати детальні світлини елементів екстер’єру.

Як і для інших номінацій конкурсу, подавати потрібно лише світлини пам’яток української культурної спадщини за конкурсним списком фотозмагання. Список складається з понад 95 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України, в тому числі Криму.

Зверніть увагу: у спеціальній номінації «Елементи екстер’єру» діють загальні обмеження для конкурсу, тобто світлини повинні бути зроблені до 30 червня 2023 року включно. Єдиним винятком є спецномінація «Інтер’єри».

Як взяти участь

  1. Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
  5. Під час завантаження не забудьте вказати, що подаєте фото на спецномінацію «Елементи екстер’єру», вибравши «Так» у випадному меню біля запитання «Чи бажаєте подати фото на спецномінацію Елементи екстер’єру». Якщо забули вказати, напишіть про це Організаційному комітету за адресою [email protected], вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.

 

Ви також можете подавати відео елементів екстер’єрів, вимоги вказані тут. Журі спецномінації «Відео» окремо відзначить авторів найкращого відео з елементами екстер’єру пам’яток. 

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото елементів екстер’єру, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників.

Читайте також«Вікі любить пам’ятки»: обрали найкращі фото в номінації «Єврейська спадщина»

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром