У Рівному відкрили фотовиставку про зруйновані пам’ятки Маріуполя

18 Вересня 2023, 16:05
Рівному відкрили фотовиставку про зруйновані пам’ятки Маріуполя 714
Рівному відкрили фотовиставку про зруйновані пам’ятки Маріуполя
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки із Маріупольського краєзнавчого музею «Вписані в історію. Знищені війною». 
 
Подія відбулася у понеділок, 18 вересня. Про це повідомили в музеї.
 
Виставку передав Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб «Я-Маріуполь», в рамках проєкту «Культурна деокупація сходу країни». Розпочав презентацію директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига. Він відмітив, що це вже друга виставка, присвячена Маріуполю. 
 
 
Керівник товариства «Я – Маріуполь» Богдан Дужик повідомив, що на початок повномасштабного вторгнення в Маріуполі налічувалося 206 історичних будівель, 106 пам’яток історії та монументального мистецтва, 33 об’єкти археології. 
 
Зараз значна кількість з них знищена або пошкоджена. Серед них – пам’ятки архітектури та монументального мистецтва.
 
Гість заходу – доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету (м. Київ), Заслужений працівник культури України Юзеф Нікольченко поділився своїми спогадами про те, як перебував в Маріуполі, як відкривав його для себе, як знайомив студентів з унікальною архітектурою міста.
 
Присутні на заході побачили макет-конструктор Маріупольського драмтеатру. Його створили за ініціативи громадської організації «Історія в руках» в рамках проєкту «Архітектура справедливості. Маріупольський театр: урок історії та миру». 
 
Коментар
25/09/2023 Понеділок
25.09.2023
24.09.2023
23.09.2023