У Пересопниці презентували відреставровану хоругву XVIII століття

14 Вересня 2023, 13:45
У Пересопниці презентували відреставровану хоругву 1409
У Пересопниці презентували відреставровану хоругву

В культурно-археологічному центрі «Пересопниця» Рівненської обласної ради відбулася презентація відреставрованої хоругви. Захід відбувся за ініціативи директора центру Івана Солодухи.

Про це повідомляє Центр цифрової історії.

Особливістю події стала презентація 3D-моделі хоругви, яку створив художник Дмитро Крахмалюк. Він детально розповів про процес зйомки та показав відео цифрової реставрації.

Засновники Центру цифрової історії Тетяна Самсонюк та Дмитро Маслов поділилися важливістю створення та використання цифрових копій музейних предметів для їх збереження та популяризації. 

Отець Валентин Гордіюк, настоятель храму в Караєвичах, звідки походить ця хоругва, пояснив, що як у минулому, так і в сучасних часах хоругви були важливою частиною як військового об’єкта, так і храму. Вони мали велике релігійне значення і допомагали людям розуміти віру через образотворче мистецтво.

Ця хоругва є особливою за своїми розмірами, оскільки вона досить велика і не притаманна для Свято-Успенського Богородичного храму в Караєвичах.

Реставраторка з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України Марта Москаль розповіла, що цю хоругву створили в період Бароко, що підтверджується її колористикою, зображеннями світла та емблематикою, такими як чаша та хрест.

Читайте також: Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили музеї Луцька

Процес реставрації включав такі етапи, як стабілізація основи для запобігання руйнуванню, антисептування для видалення грибків та мікроорганізмів, вирівнювання основи для виправлення деформацій, ліквідація проривів за допомогою латкування, армування та заповнення проривів паклею, очищення поверхні від забруднень, лакування хоругви та тонування.

Керівник відділу науково-дослідної реставрації Мирослава Білецька-Зварич зауважила, що реставрацію виконали з використанням сучасних європейських методів імпрегнації, що зміцнили тканину хоругви та зробили її більш стійкою до вологості та температурних змін.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, підкреслив важливість хоругви, яка стала артефактом, що привертатиме відвідувачів та стане об’єктом дослідження для науковців.

Читайте також: Пересопниця: які знахідки виявили під час археологічних розкопок

Фото: Культурно-археологічний центр «Пересопниця»

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024