У Скарбниці Національного музею історії України діє виставка про культуру кримських татар

14 Вересня 2023, 16:33
У Скарбниці Національного музею історії України діє виставка про культуру кримських татар 912
У Скарбниці Національного музею історії України діє виставка про культуру кримських татар

У Скарбниці Національного музею історії України діє виставка «MIRAS. Спадщина». Вона присвячена традиційній культурі кримських татар – корінному народу України, чиє походження та історична доля нерозривно пов’язані з Кримом та північним Причорномор‘ям.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

На виставці вперше комплексно представили одну з найяскравіших кримськотатарських колекцій на материковій частині України. До якої входять більше сотні предметів ювелірного мистецтва, вишивки й побуту XIХ – початку XX століть. 

Серед представлених артефактів можна оглянути срібні жіночі пояси та топеліки (навершя жіночих головних уборів фес), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні, срібні футляри для Корану, чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційну вишивку золоченою ниткою та багато іншого. 

Ці артефакти розкривають різні сторони життя корінного народу Криму і дають змогу дізнатись більше про те, як носії культури сприймали навколишній світ, природи та один одного. Виставка «Miras. Спадщина» втілюється в межах проєкту ГО «Алєм» «Сенси, що об’єднують», який реалізується за підтримки Швейцарії. 

Читайте також: «Скіфське золото» повернуть Україні після вирішення питання з оплатою за зберігання

Партнери проєкту: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, дизайнерка українського етнічного одягу Олена Дідик.

Куратори виставки – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею історії України Олексій Савченко та голова ГО «Алєм» Есма Аджієва.

Адреса Скарбниці Національного музею історії України: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»).

Читайте також: Створили віртуальну виставку літографій Фрідріха Гросса з альбому про Крим

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024