Оголосили лауреатів «Медалі Ґарета Джонса» 2023 року за дослідження Голодомору

14 Вересня 2023, 12:58
Оголосили лауреатів «Медалі Ґарета Джонса» 2023 року за дослідження Голодомору 746
Оголосили лауреатів «Медалі Ґарета Джонса» 2023 року за дослідження Голодомору

В Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголосили цьогорічних лавреатів відзнаки «Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь». 

Про це повідомив викладач вишу Юрій Бондарпише Суспільне. Відзнаку заснував Інститут журналістики за дослідження Голодомору.

У 2023 році лавреатами стали:

  • Левко Лук’яненко — правозахисник, публіцист, почесний голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду в Україні (1994 – 2000), автор публікацій про Голодомори в Україні, Герой України (посмертно).
  • Олександр Панченко — журналіст, дослідник, автор сотень журналістських публікацій про Голодомор і політичні репресії проти українців, десятків книг політичної публіцистики та україністики.
  • Михайло Сидоржевський — журналіст і літератор, головний редактор "Української літературної газети", автор публікацій про трагедію Голодоморів на Житомирщині, голова Національної спілки письменників України.
  • Віктор Ющенко — третій президент України, ініціатор вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні, автор книги "Недержавні таємниці" та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору.

У попередні роки відзначали Ларису Івшину, Володимира Сергійчука, Василя Марочка, Джеймса Мейса, Андреа Халупу, Леоніда Мужука, Мирославу Приходу, а також ексдиректорку музею Голодомору-геноциду Олесю Стасюк.

Недержавну нагороду «Медаль Ґарета Джонса» можуть отримати журналісти, видавці, науковці та доброчинці «за вагомий внесок у дослідження Голодоморів в Україні, високу професійну майстерність, сприяння відновленню історичної правди про трагічні сторінки минулого України».

Відзнаку заснували у 2019 році, її присуджує вчена рада Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Читайте також:

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024