Київські митники запобігли незаконному переміщенню старожитностей ІІІ-XVIII століть

12 Вересня 2023, 11:12
Київські митники запобігли незаконному переміщенню старожитностей ІІІ-XVIII століть 911
Київські митники запобігли незаконному переміщенню старожитностей ІІІ-XVIII століть

Київські митники запобігли незаконному переміщенню за кордон засобами поштового зв’язку старожитностей періоду ІІІ-XVIII століть, які мають культурну цінність. 

Про це повідомляє Державна митна служба України.

Десять металевих предметів з ознаками старовини митники виявили під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з України (Чернігівщина, м. Прилуки) до Нідерландів. Задекларовані вони були як «одна каблучка». 

Як визначили у Національному музеї історії України, всі предмети мають культурну, а деякі ще й історичну цінність. Експерти визначили їх як автентичні предмети археологічного походження, що мають культурну цінність. 

Один з артефактів бронзовий перстень релігійного Ордену єзуїтів – цікавий насамперед як історична пам’ятка. На персні XVIII століття позначено монограму IHS (існує кілька варіантів її розшифровки). В Україні єзуїтські школи були створені у Львові, Луцьку та Києві. Окрім культурної перстень має ще й історичну цінність. 

«Найстаріший» раритет – античний бронзовий перстень римського часу із зображенням літер VITA, ІІІ століття н.е. Подібні позолочені персні були популярними в Римській імперії серед вільновідпущеників та громадян, що перейшли до стану вершників.

Решту культурних цінностей, що пересилалися до Нідерландів, експерти класифікували як:

  • середньовічний свинцевий гральний кубик з позначками від одного до шести, ІХ-XIV століть,
  • бронзова та позолочена лунниці – жіночі прикраси часів Русі, Х-ХІІ століть,
  •  срібний хрестик, бронзовий перстень домонгольського часу та посріблений язичницький амулет у вигляді ікла, часів Русі, ХІ-ХІІІ століть,
  • бронзова підвіска до збруї для спорядження коней, на яких їздили дворяни у XIV столітті,
  • хрестильний або дитячий натільний хрестик з мідного сплаву, ХІХ століття.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам не надали. Варто зауважити, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Стосовно громадянки, яка відправляла культурні цінності за кордон, Київська митниця склала протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Артефакти вилучили.

Читайте також: Закарпатка намагалася перевезти стародрук до Угорщини

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром