В Ужгородському замку археологи знайшли древній медальйон

10 Вересня 2023, 16:25
В Ужгородському замку археологи розкопали древній медальйон 756
В Ужгородському замку археологи розкопали древній медальйон

Єзуїтський медальйон виявили під час археологічних досліджень руїн церкви на території Ужгородського замку. З одного боку зображений в профіль святий Франциск Ксаверій, з іншого – профіль святого Ігнатія Лойоли, їх вважають католицькими святими та засновниками Товариства Ісуса (Ордену єзуїтів).

Про це пише видання Мукачеко. Net, з посиланням на директора археологічного музею УжНУ Володимира Мойжеса.

Відомо, що у середині ХVІІ століття володар міста Янош Другет вирішив запросити до Ужгорода зі Словаччини (м.Гуменне) єзуїтів. У 1773 році єзуїти покинули Ужгород, оскільки Папа Климент Х розпустив орден.

«Як можна датувати знахідку? Наприклад, за письмовими джерелами. Виходячи з дати канонізації Ігнатія Лойоли та Франциска Ксаверія (1622) і року руйнації церкви (1728) ми визначаємо хронологічні межі», – каже науковець-археолог.

Володимир Мойжес каже, що на території замку досліджують руїни середньовічної римо-католицької церкви св. Юрія. Її площа досить значна, і на її дослідження розраховано приблизно 5 років.

Найвагоміша знахідка – шабля першої половини 17 століття, виявлена в одній із крипт. На жаль, усі крипти були пограбовані ще у 18 столітті, і тепер археологи знаходять тільки ті предмети, які не зацікавили грабіжників (деталі одягу не з цінних металів, намистини тощо) або які збереглися випадково під товстим шаром землі.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром