Індія хоче офіційно змінити назву країни

10 Вересня 2023, 09:55
Індія хоче офіційно змінити назву країни 1146
Індія хоче офіційно змінити назву країни

Індія планує офіційно змінити назву країни на Бхарат. Рішення можуть ухвалити під час спеціальної сесії парламенту, запланованої на 18-22 вересня.  

Про це пише BBC.

На відкритті саміту лідерів Великої двадцятки (G20) в Нью-Делі в суботу, 9 вересня, на табличці прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді країна була названа «Бхарат».

Індія здобула незалежність в 1947 році, а до цього майже 200 років була колонією Британської імперії. Хоча деякі прихильники назви «Бхарат» стверджують, що назву «Індія» дали британські колонізатори, історики кажуть, що це найменування передувало колоніальному правлінню на багато століть.

Відповідно до індуїстської міфології, Бхарата був царем Хастінапури (тепер це місце називається Хастінапур і розташоване воно на схід від Делі). Він підкорив усі землі і вважався праведним царем, 

У найдавнішому індуїстському тексті, Рігведі, Бхарата згадується як назва групи людей. Слово Бхарата на санскриті також означає землю, яка ростить та забезпечує. Це може символізувати культуру.

У конституції країни записані обидві назви. Уряд наголошує, що зміна назви на «Бхарат» допоможе країні позбутися британських колоніальних зв'язків.

«Рішення використовувати «Бхарат» – це серйозний виступ проти колоніального мислення», – заявив міністр освіти Індії Дхармендра Прадхан.

 

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром