У Києві відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

08 Вересня 2023, 16:07
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького 939
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» урочисто відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького. Її встановили на північному фасаді Успенського собору Києво-Печерської лаври у п'ятницю, 8 вересня.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Така подія – це вшанування постаті видатного українського військового, політичного та церковного діяча. Водночас це повертає світ до славетних сторінок європейського минулого України. 

Встановлення дошки приурочили до 509-ої річниці битви під Оршею 1514 року. Тоді об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Костянтином Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів на чолі з царем Василем ІІІ

Переможний результат битви свідчить про те, що об'єднаними зусиллями українці, білоруси, литовці і поляки здатні перемагати спільного ворога – варварську московію.

Меморіальна дошка князю Костянтину Острозькому – це подарунок від скульпторів Бориса Крилова, Олеся Сидорука та засновника ливарної майстерні Ігоря Давидова. Консультант та куратор акції – Любомир Михайлина.

Нагадаємо, історія тісної співпраці Заповідника із литовськими партнерами триває майже 10 років: у межах міждержавного проєкту відбувається відновлення пам’яток, пов’язаних із вшануванням династії князів Острозьких, організовуються спільні виставки в Україні та Литві. 

Постійна співпраця триває за підтримки голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула України в Луганській області Робертаса Габуласа.

Читайте також: Київський художник відтворив унікальний портрет Костянтина Острозького

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024