У Києві відкриють меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

07 Вересня 2023, 14:28
У Києві відкриють меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького 1337
У Києві відкриють меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь князя Костянтина Острозького – видатного українського державного, військового та церковного діяча, Великого гетьмана Литовського, ктитора Києво-Печерської лаври. 

Про це Район.Історія повідомили організатори.

Встановлення дошки приурочили до 509-ої річниці битви під Оршею (1514), під час якої об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Костянтином Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів на чолі з їхнім царем Василем ІІІ

Меморіальна дошка князю Костянтину Острозькому – це подарунок від скульпторів Бориса Крилова, Олеся Сидорука та засновника ливарної майстерні Ігоря Давидова. Консультант та куратор акції – доктор історичних наук, науковець заповідника Любомир Михайлина

Ця подія є вшануванням постаті видатного вітчизняного військового і політичного діяча,  що повертає нас до славетних сторінок європейського минулого України. Переможний результат битви свідчить про те, що об'єднаними зусиллями українці, білоруси, литовці і поляки здатні перемагати спільного ворога – варварську московію.

Історія тісної співпраці Заповідника із литовськими партнерами триває майже 10 років: у межах міждержавного проєкту відбувається відновлення пам’яток, пов’язаних  із  вшануванням династії князів Острозьких, організовуються спільні виставки в Україні та Литві. 

Постійна співпраця триває за підтримки Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула України в Луганській області.

Меморіальну дошку встановлять на північному фасаді Успенського собору Києво-Печерської лаври у п'ятницю, 8 вересня.

Читайте також: Київський художник відтворив унікальний портрет Костянтина Острозького

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024