Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили музеї Луцька

07 Вересня 2023, 12:15
Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили музеї Луцька 749
Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили музеї Луцька
У серпні 2023 року художники-реставратори та наукові співробітники Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України продовжили роботу в музеях. Це відбулося в межах програми допомоги музейним установам України під час воєнного стану. 
 
Про це йдеться на сторінці Центру.
 
Фахівці працювали у двох відділах Волинського краєзнавчого музею – Музеї Волинської ікони та Музеї історії Луцького братства. 
 
Під керівництвом завідувача Львівської філії ННДЦУ Тараса Отковича, художники-реставратори Марія Берко та Марія Шпаківська в Музеї Волинської ікони обстежили стан збереженості музейних предметів ХVII–ХХ століть (іконопис, декоративне різьблення, олійний живопис, зокрема декілька цікавих церковних корогов та плащаниць першої половини ХХ ст. із села Романів біля Луцька, які нещодавно поступили до музею) та визначили потреби в їх подальшій консервації та реставрації в музеї або на базі Львівської філії.
 
Окрему увагу приділили унікальній іконі «Холмської Богородиці» – стану дерев’яної основи, живопису, покривних лаків та обговорили перспективи подальшої її реставрації.
У Музеї історії Луцького братства художники-реставратори Іван Карпа та Євген Манько обстежили стан збереженості декількох пам’яток декоративно-прикладного різьблення ХVIIІ століття та дерев’яних рельєфів пізньоготичної доби (ХV ст. ?) із колекції музею.
Молодший науковий працівник ентомолог Богдан Андріїшин дослідив музейні предмети на дерев’яній та полотняній основі щодо можливого їх ураження комахами-шкідниками (жуками-деревогризами, шкіроїдами, молями тощо) з метою подальшого вироблення висновків та рекомендацій для боротьби з ними.
 
Відрядження здійснювалася в межах реалізації міжнародного проєкту співпраці Національного науково-дослідного реставраційного центру України з Міжнародним альянсом з захисту культурної спадщини в зонах конфлікту ALIPH (Швейцарія) та компанією UBER.
 
Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024