Презентували видання до 950-річчя закладення Успенського собору в Києві

05 Вересня 2023, 16:42
Презентували видання до 950-річчя закладення Успенського собору в Києві 840
Презентували видання до 950-річчя закладення Успенського собору в Києві

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували спеціальне видання, присвячене 950-річчю закладення Успенського собору «Велика історія Великої церкви». 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Книга – є ілюстрованим виданням, де колектив істориків, архітекторів та мистецтвознавців показав історію Успенського собору від закладення у 1073 році й освячення у 1089 році до сьогодення. 

«Ця книга є можливістю доторкнутися до святині. Друкованому слову, книжкам, належить фантастично важлива місія – саме вони зберігають та надають можливість осягнути, наскільки унікальною спадщиною володіє Україна. Наша тисячолітня історія закарбована в цих рядках про будівлі, які нас оточують. Кожен з нас має можливість долучитися до вивчення, збереження та популяризації того, що називається національно-культурною спадщиною», – розповів в. о. директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

На 130 сторінках дослідники проаналізували перекази, пов’язані із заснуванням собору, розповіли про монументальний живопис у церкві, іконостаси, а також показали процес відбудови собору кінця ХХ століття, що завершився у 2000 році. 

Проєкт реалізували за фінансової підтримки Благодійного фонду «Українська Лавра». Раніше до 950-річчя закладення Успенського собору відкрилась виставка «І постала Церква Велика на пагорбах Печерських». 

Читайте також: У «Софії Київській» запобігли руйнуванню через перезволоження фундаментів та стін

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром