У Музеї окупації Латвії експонується виставка про Голодомор 1932-1933 років

04 Вересня 2023, 18:00
Виставка «Голод — це зброя» 861
Виставка «Голод — це зброя»
У Музеї окупації Латвії (Рига) діє виставка «Голод — це зброя», яка розповідає про Голодомор 1932—1933 років в Україні.
 
Про це повідомляє Національний музей Голодомору-геноциду.
 
Ознайомитися з нею можуть усі охочі, оскільки експозиція виставки розташована у вуличному просторі — біля входу в музей. Написи доступні українською, латвійською та англійською мовами.
 
Кураторкою проєкту є представниця Американсько-Української Ділової Ради є Наталія Лаврова. Основа виставки — це мистецька колекція «Голодомор очима українських художників». Вона почала формуватися ще 1998 року, на сьогодні у ній близько чотирьохсот робіт. 
 
Серед них — плакати, ескізи, повноцінні картини — як старіші, так і більш сучасні.
 
«Мета цього проєкту — привернути увагу до минулих та сучасних трагедій в Україні. Голодомор-геноцид був найбільш прихованою трагедією ХХ століття. Ми переконані, що інші злочини стали можливими тому, що Сталіну вдалося так добре приховати Голодомор. На той час Україна залишилася наодинці з цією трагедією. Для нас пам’ять про Голодомор важлива не тільки як данина пам’яті тим, хто був заморений голодом комуністичним режимом, але також і тому, що непокараний злочин, на жаль, завжди повторюється», –  зазначила Наталія Лаврова.
 
Цього разу він повторюється у вигляді широкомасштабної агресії, яку здійснює Росія проти України. Виставку також доповнюють світлини, які зробили фотожурналісти з різних країн після 24 лютого 2022 року, як свідчення нового геноциду проти української нації.
 
Коментар
04/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023