Полотно Андрія Коцки, яке російські окупанти викрали з Херсонського художнього музею

03 Вересня 2023, 16:11
Херсонські музейники ідентифікували полотно Андрія Коцки, яке викрали російські окупанти 1080
Херсонські музейники ідентифікували полотно Андрія Коцки, яке викрали російські окупанти

Полотно Андрія Коцки «Дід з онуками» виглядом «евакуації» викрали росіяни перед відходом з Херсона на початку листопада 2022 року. 

Про це повідомляє Херсонський обласний художній музей імені Олексія Шовкуненка.

Точне місцезнаходження картини невідоме, найімовірніше — сімферопольський Центральний музей Тавриди, де перебуває основна частина викраденої музейної колекції.

Андрій Коцкa — Народний художник України, учень закарпатського художника Адальберта Ерделі. Під час Другої світової війни Коцка навчався в Академії образотворчих мистецтв у Римі

Майже все життя майстра було пов'язане із рідним Закарпаттям і присвячене людям гірського краю, звідки походять його образи, особливості живопису, що беруть початок в народному мистецтві, власний стиль та манера письма. 

У пошуках монументальності він узагальнює форму і завдяки яскравим відкритим фарбам, локальному колориту надає їй святкової декоративності. 

Читайте також: Вкрадені картини з Херсонського художнього музею виявили у Сімферополі

«Постаті людей у своїх полотнах він окреслює широкими пластичними лініями, що надає їм виразної сили. Саме так рельєфно, з розумінням особливої значущості кожного персонажа, з щирим гуманізмом і симпатією до свого народу, пропагуючи і стверджуючи цінність патріархальної української родини, написані образи діда та його онуків на полотні з музейної колекції. Художник зображає своїх героїв у національних строях, замикаючи у компактні групи, немов би готуючи до танцю. Такий підкреслений етнографізм і любов до традицій є виявом свідомої патріотичної позиції художника», – йдеться у дописі.

Читайте також: Український бренд створив нашивку-вишивку за орнаментом з картини, яку викрали росіяни в Херсоні

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024