Державний архів Львівської області оцифрує 150 000 аркушів одного з фондів

01 Вересня 2023, 18:00
Державний архів Львівської області оцифрує 150 000 аркушів одного з фондів 1068
Державний архів Львівської області оцифрує 150 000 аркушів одного з фондів

Фонд 2 магістрату королівського столичного міста Львова вдасться оцифрувати завдяки співпраці з міжнародною організацією ALIPH.

Про це повідомляє заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

«Це саме той фонд, який зберігає інформацію про центральну забудову міста і є дуже популярним серед архітекторів, які відновлюють пам'ятки архітектури. Для цього фонд забезпечує два робочі автоматизовані місця в архіві та оплачує роботу підрядників, які підсилять команду архіву з метою пришвидшення оцифрування документів. Вітаю команду архіву з якісною роботою з донорами та дякую фонду ALIPH», – зазначив Олександр Кулепін.

Як розповіли в державному архів Львівської області фонд 2 налічує документи 1919-1939 років, зокрема креслення будинків, які в цей період будували, перебудовували чи реставрували.

«Створені, завдяки співпраці з ALIPH, робочі місця будуть з необхідною комп'ютерною технікою та книжковим сканером початкового рівня, що суттєво прискорить процес оцифрування. Цей фонд вміщає 74 тисячі справ, які потребують негайного збереження і є найбільш затребуваними для проведення сучасних реставраційних робіт. Надалі вони будуть в доступі на офіційному цифровому ресурсі ДАЛО», – повідомили в архіві.

Загальна сума реалізації проєкту становитиме майже 27 тисяч доларів, котрі виділила міжнародна організація ALIPH Foundation, що базується у Швейцарії та спеціалізується на підтримці культурної спадщини. 

Нагадаємо, що у квітні Державний архів Львівської області отримав від ALIPH Foundation спеціальні матеріали для реставрації та зберігання документів.

Читайте також: Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024