У Львові неподалік Будинку вчених відреставрували дубову браму

30 Серпня 2023, 16:12
У Львові неподалік Будинку вчених відреставрували дубову браму 315
У Львові неподалік Будинку вчених відреставрували дубову браму

В центрі Львова ще одна брама прикрашатиме вхід в історичний будинок. Цього разу фахівці відреставрували дубову браму будинку, розташованого за адресою вулиця Щепкіна, 5. 

Про це повідомляє Бюро спадщини.

Реставрацію, яка тривала приблизно три місяці, здійснили за підтримки Львівського комунальне підприємство «Бюро спадщини» та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока. За словами реставраторів, брама була у незадовільному стані та потребувала комплексного втручання. 

Читайте також: Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

Фахівці вирівняли деформовану конструкцію дверей, зробили вставки в місцях де дерев’яне полотно було пошкоджене, відтворили втрачені елементи, встановили дверну ручку та замінили засклення. 

Тут збереглась кована решітка, однак вона була пошкоджена, а певні фрагменти було втрачено. Її відчистили від старої фарби, відновили втрачені елементи та пофарбували.

«Вартість реставраційних робіт становила 75 000 грн. З цієї суми фонд оплатив 52 500 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у міській програмі співфінансування», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Читайте також: У Львові відреставрували історичні двері з вітражами

Нагадаємо, що минулого року за координацією «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища відреставрували 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків замінили з металопластикових на дерев’яні. 

Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. Дізнатися, як стати учасником програми, можна за цим посиланням.

Читайте також: У Львові відреставрували двері-віяло

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром