Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

30 Серпня 2023, 13:45
Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії 570
Львів з’явився на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

Місто Львів з’явилося на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії (Арт-Нуво) –Reseau Art-Nouveau Network.

Про це повідомляє Бюро спадщини.

Ця міжнародна організація, яка займається дослідженням, збереженням та промоцією спадщини Арт-Нуво, або ж сецесії чи модерну, як цей архітектурний стиль зазвичай називають в Україні. Станом на серпень 2023 року, членами організації є 24 міста, а також є індивідуальні дослідники та блогери, які популяризують спадщину Арт-Нуво.

Нагадаємо, що Львів став почесним членом RANN у квітні 2023 року

 

Статусу почесного члена вдалося досягнути завдяки активній співпраці ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища з RANN в рамках напрацювання заявки на отримання гранту від програми «Креативна Європа».

Завдяки приєднанню до мережі RANN Львів отримав можливість заявити про свою багату сецесійну спадщину на міжнародному рівні. 

Читайте також: У Львові відреставрували історичні двері з вітражами

На сайті представили 16 об’єктів львівської сецесії, серед яких чиншові кам’яниці Строменґера, Стоффа, Штаубера, інтер’єри колишньої Торгово-промислової палати із розписами Фелікса Виґживальського та Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича із розписами Модеста Сосенка, а також перлина гуцульської сецесії – колишній будинок Страхового товариства «Дністер», та багато інших цінних споруд.

Також не забули додати партнерські інституції, які, серед іншого, займаються сецесійною спадщиною, зокрема Національний університет «Львівська Політехніка», Львівська Національна академія мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та, звісно ж, ЯГалерея.

Інформація доступна на платформі, за потреби її можна регулярно оновлювати.

Читайте також: У Львові створять базу операторів спадщини для всієї України

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024