В Ужгороді підготували виставку поштових марок і конвертів про красу і велич України

27 Серпня 2023, 16:19
Відкриття виставки марок і конвертів 625
Відкриття виставки марок і конвертів

Кожен стенд виставки, яку музейники присвятили Дню Незалежності, відображає певну тематику.

В Ужгороді, у краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького, до Дня Незалежності України  підготували виставку поштових марок та конвертів «Вільні, незламні, непереможні (незалежна Україна в поштових марках і конвертах)». Про це пише провідна наукова співробітниця відділу історії та краєзнавства музею Василина Палинчак-Кутузова.

Експонати виставки  відображають усю красу і велич нашої держави. Всього представлено їх понад 100, більшість із яких із фондових зібрань музею. Частину надав із власної колекції філателіст Володимир Бубняк, музейний співробітник. Він також продемонстрував присутнім на відкритті виставки нові поштові марки та конверт першого дня, випущені до 32 річниці незалежності України. 

Виставка складається з трьох стендів, кожен з яких присвячений певній тематиці. 

Центральний стенд демонструє поштові марки та конверти, на яких зображені державні символи України (Герб, Прапор та Гімн), офіційні символи Президента України, перші марки, випущені до Дня незалежності, а також постаті минулого й сучасного, які відзначилися у боротьбі за волю України.

Ліворуч від цього стенду – наступний, на якому розташовані ті марки й конверти, які увічнюють культурних, релігійних, громадських та державних діячів України. Представлені тут експонати також ілюструють віхи української історії. Деякі з поштових марок та конвертів, що демонструються на виставці, присвячені українській матеріальній культурі, до прикладу, традиційному народному одягу.

Третій стенд демонструє все багатство й природне різноманіття України, зображене на марках і конвертах. Тут також показано святкові поштові марки та конверти, які було випущено з нагоди Великодня, Різдва Христового чи Нового Року. 

Не оминули своєю увагою й українські промисли та культуру. Їх добре ілюструють ті марки й конверти, які присвячені виноробству, гончарству, музеям та їх зібранням тощо.

Виставкою «Вільні, незламні, непереможні» ужгородські  музейники вшанували українців, які для всього світу стали справжніми героями, а також українську історію, культуру та народні традиції.

Читайте також:  В Ужгороді погасили марку до Дня Незалежності України

Коментар
14/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024