Лекція про політичні репресії комуністичного режиму в радянській Україні

26 Серпня 2023, 12:09
Репресованих громадян доправляють в радянський концабір 544
Репресованих громадян доправляють в радянський концабір

Політичні репресії комуністичного режиму в радянській Україні були одним з інструментів державного терору, який застосовувався для державного управління. 

На днях в Українському кризовому медіацентрі відбулася тематична лекція Романа Подкура «Політичні репресії комуністичного режиму в радянській Україні» – повідомляють на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Роман Подкур – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук та голова Національної комісії з реабілітації.

У лекції йшлося про:

  • політичні репресії як інструмент державної політики й управління в СРСР,
  • різні суспільні категорії, які ставали жертвами репресій,
  • їхні наслідки для України,
  • реабілітацію постраждалих у незалежній Україні у контекстах історичної справедливості і подолання травми.
  • Роман Подкур наголосив, що політичні репресії комуністичного режиму в радянській Україні були одним із інструментів державного терору. Російські більшовики активно використовували терор як метод державного управління. Це дало їм змогу на певний період припинити опір населення більшовицькій політиці. Пропаганда під час репресій переконувала населення у наявності значної кількості ворогів всередині суспільства. Водночас звучали гасла щодо мобілізації суспільства до майбутньої війни.

    Модерував подію Євген Костюк – кандидат історичних наук, головний спеціаліст відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті.

Читайте такожРепресії тривають і сьогодні: у Луцьку відкрили фотовиставку «Історії з окупованого Криму»

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024