У Львові експонується виставковий проєкт, присвячений уродженцю Каховки Михайлу Жуку
Серед двох сотень творів художника з музейних та приватних збірок зі Львова, Одеси, Києва та Чернігова на виставці можна побачити і роботи з колекції Херсонського художнього музею.
З 23 серпня по 27 вересня в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові експонується виставковий проєкт «Михайло Жук — вісник відродження». Мистецький захід присвячений до 140-річчя від дня народження уродженця Каховки — видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука (1883-1964). Про це йдеться на фейсбук-сторінці Херсонського художнього музею.
На виставці представлені і роботи Михайла Жука з колекції Херсонського художнього музею: на жаль, не «наживо», а на екранах моніторів, бо його графічні твори «Казка. Хоровод жуків» і «Портрет Василя Василька» викрали окупанти перед відступом з Херсона в листопаді 2022 року.
Також демонструються тарелі з орнаментальним розписом, які він створив, працюючи художнім керівником на порцеляновому заводі.
Жук завжди усвідомлював себе саме українським художником: у 1911 році він узяв участь у Першій українській артистичній виставці, у 1917-му став співзасновником Української академії мистецтва. За радянські часи його спадщина як українського митця, як і весь український модернізм, була примусово забута.
Довідково: Михайло Жук народився в Каховці в сім'ї робітника-маляра. З восьми років працював на сезонних роботах на Дніпрі: здирав кору з колод на плотах. У дев'ятирічному віці він у місцевого майстра фарбував паркани, підмальовував вивіски та образи, викреслював паркети на підлогах.
Навчався в Києві – у рисувальній школі Мурашка, студіював у Московському училищі живопису, скульптури та архітектури.
У 1904 році закінчив Краківську Академію мистецтв (майстерня С. Виспянського та Ю. Меггофера).
Перша персональна виставка на батьківщині відбулася в Києві (1904) в залах міського музею (тепер Національний музей).
Художник дружив з родиною Коцюбинських, Миколою Лисенком, Миколою Вороним, Павлом Тичиною.
Читайте також: Відкрили другу чергу виставки «Херсонщина незламна»