У Львові експонується виставковий проєкт, присвячений уродженцю Каховки Михайлу Жуку

26 Серпня 2023, 10:42
Афіша виставки «Михайло Жук — вісник відродження» 1678
Афіша виставки «Михайло Жук — вісник відродження»

Серед двох сотень творів художника з музейних та приватних збірок зі Львова, Одеси, Києва та Чернігова на виставці можна побачити і роботи з колекції Херсонського художнього музею.

З 23 серпня по 27 вересня в  Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові  експонується виставковий проєкт «Михайло Жук — вісник відродження». Мистецький захід присвячений до 140-річчя від дня народження уродженця Каховки — видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука (1883-1964). Про це йдеться на фейсбук-сторінці Херсонського художнього музею.

На виставці представлені і роботи Михайла Жука з колекції Херсонського художнього музею: на жаль, не «наживо», а на екранах моніторів, бо його графічні твори «Казка. Хоровод жуків» і «Портрет Василя Василька» викрали окупанти перед відступом з Херсона в листопаді 2022 року. 

Також демонструються тарелі з орнаментальним розписом, які він створив, працюючи художнім керівником на порцеляновому заводі.

Жук завжди усвідомлював себе саме українським художником: у 1911 році він узяв участь у Першій українській артистичній виставці, у 1917-му став співзасновником Української академії мистецтва. За радянські часи його спадщина як українського митця, як і весь український модернізм, була примусово забута.

Довідково: Михайло Жук народився в Каховці в сім'ї робітника-маляра. З восьми років працював на сезонних роботах на Дніпрі: здирав кору з колод на плотах. У дев'ятирічному віці він у місцевого майстра фарбував паркани, підмальовував вивіски та образи, викреслював паркети на підлогах.

Навчався в Києві – у рисувальній школі Мурашка, студіював у Московському училищі живопису, скульптури та архітектури.

У 1904 році закінчив Краківську Академію мистецтв (майстерня С. Виспянського та Ю. Меггофера).

Перша персональна виставка на батьківщині відбулася в Києві (1904) в залах міського музею (тепер Національний музей).

Художник дружив з родиною Коцюбинських, Миколою Лисенком, Миколою Вороним, Павлом Тичиною

Михайло Жук
Михайло Жук

Читайте також:  Відкрили другу чергу виставки «Херсонщина незламна»

 

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024