Рівне: у музеї відкрили виставку «Україна-Європа: спільна спадщина»

25 Серпня 2023, 17:00
Плакат із картиною Артура Орльонова 543
Плакат із картиною Артура Орльонова

Відкриття виставки плакатів, на яких зображені історичні картини авторства Артура Орльонова, присвятили Дню Незалежності України.

Дня Незалежності в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Україна-Європа: спільна спадщина». Про це йдеться на фейсбук-сторінці  Управління культури та туризму Рівненської ОДА

Виставка складається з плакатів, на яких зображено історичні картини авторства відомого українського художника-баталіста Артура Орльонова із супровідним текстом українською й однією з європейських мов. Полотна демонструють важливі епізоди української історії, що підкреслюють тісну політичну, економічну, культурну взаємодію України та країн Європи протягом тисячоліть.

На відкритті виступили директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, магістр культурології, член Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України Назар Волощук, професор Рівненського державного гуманітарного університету Максим Гон

На захід завітали також рівненські мисткині, котрі поділилися з присутніми поетичними рядками та музичними творами.

Окремо хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблого на початку серпня захисника України Мирослава Кур’яніка – сина відомого просвітянина та громадського діяча Івана Кур’яніка, який теж був присутнім на відкритті виставки.
 
Довідково: Артур Орльонов (Орленов)  народився в 1973 році в Ташкенті. В 1988-1992 роках навчався в Ташкентському художньому училищі ім. П.П.Бенькова. В 1999 року закінчив Українську Академію образотворчого мистецтва, у 2003 аспірантуру (батальний живопис).
 
Дипломною роботою А. Орльонова була робота зі створення діорами на тему славетної битви під Берестечком (робота виставлена в Запорізькому музеї на острові Хортиця).
 
Нині Артур Орльонов – головний художник студії Українського батального мистецтва.   
 
Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024