У Рівному відбувся перший етап літньої школи, яку реалізовує «Мнемоніка»

25 Серпня 2023, 16:14
У Рівному відбувся перший етап літньої школи, яку реалізовує «Мнемоніка» 1946
У Рівному відбувся перший етап літньої школи, яку реалізовує «Мнемоніка»

У Рівному завершився перший етап літньої школи, яку організовує громадська організація «Центр студій політики пам'яті та публічної історії «Мнемоніка». 

Літня школа «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни» об'єднала 23 учасників та учасниць з Волинської, Рівненської, Житомирської, Миколаївської, Чернівецької та Хмельницької областей з 20 по 22 серпня. Про це Район.Історія повідомили організатори.

Школа тривала у рамках проєкту «Стежками пам’яті» за підтримки EVZ Foundation. Дні були насичені різноманітними лекціями, тренінгами та воркшопами. 

Першим спікером програми став історик, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, який прочитав лекцію «Ідеологія нацизму та рашизму: вигадані та реальні паралелі». 

Під час першого дня школи організатори також провели тренінг «Моя та інша пам'ять». 

Читайте також: Стежками пам'яті: подкасти про Другу світову війну на Волині

Історик, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський
Історик, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський

Представник єврейської громади Дюссельдорфа Матіас Ріхтер розповів про проєкт «Доріжки пам'яті» та ідею налагодження взаємодії міст України та Німеччини на ґрунті збереження колективної пам'яті. 

З презентацією виступив і Тарас Грицюк, який представив досвід роботи партнера проєкту «Мнемоніки» – ГО «Інша освіта».

Перекладач Дмитро Аладько та представник єврейської громади Дюссельдорфа Матіас Ріхтер
Перекладач Дмитро Аладько та представник єврейської громади Дюссельдорфа Матіас Ріхтер

На другий день школи директорка Музею воєнного дитинства Світлана Осіпчук оповіла учасникам про рівні пам'яті, а також провела тренінг з проєктного менеджменту. 

Директорка Музею воєнного дитинства Світлана Осіпчук
Директорка Музею воєнного дитинства Світлана Осіпчук

Рівненського державного гуманітарного університету Максим Гон прочитав лекцію про зміну символічного простору Рівного в умовах війни.

Доктор політичних наук та професор Максим Гон
Доктор політичних наук та професор Максим Гон

Читайте також: Рівнянка однією із перших у світі здобула звання Праведниці 

Того ж дня, для учасників організували воркшопи, які провели членкині команди «Мнемоніка» Інна Мартинчук та Катерина Попова

Досвідом поділився й голова ГО «Centropa», яка є партнером «Мнемоніки», Фабіан Рюле. Учасникам продемонстрували фільм «Centropa» – «Повернення до Рівного: Історія Голокосту». Документальний короткий метр оповідає про двох сестер із Рівного Шеллі Вінер та Раю Кіжнерман, котрі пережили жахи Другої світової війни та Голокост.

У кінці другого дня школи, Максим Гон провів екскурсію, що репрезентує досвід пам’ятання, амнезії та її подолання у Рівному. 

«Ми встигли пройтися вечірнім Рівним і показати учасникам нашої літньої школи ті «вкраплення» ГО «Мнемоніка», які тим чи іншим чином, вплинули на сучасний символічний простір Рівного», – розповіли організатори.

Завершальний день школи ознаменувався презентацією та обговоренням запропонованих учасниками школи ідей. Варто зауважити, що 10 мініпроєктів отримають фінансування від організаторів літньої школи та менторську підтримку від ГО «Мнемоніка».

Читайте також: Презентують виставку, яка присвячена історії Другої світової війни та Голокосту на Західній Волині

Другий етап пройде у грудні 2023 року у Луцьку. Він передбачатиме лекцію, презентацію мініпроєктів та екскурсію місцями, де деякі з них реалізують.

«Три насичених дні, як одна мить промайнули для нас і для учасників. Склався чудовий колектив, з яким було цікаво і приємно працювати. Ми не прощаємось. Адже попереду другий етап нашої школи, який пройде у грудні в Луцьку. Ми тішимося співпрацею з нашими зарубіжними (Матіас Ріхтер та Фабіан Рюле) та вітчизняними (Тарас Грицюк) партнерами, які представляють потужні та авторитетні громадські організації», – зазначили організатори школи.

Читайте також: Праведник народів світу з Трохимброду

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024