Ужгород: музею подарували понад 20 керамічних виробів середини ХХ століття

20 Серпня 2023, 12:54
Керамічний посуд від сім'ї  Ірини Вакулович 532
Керамічний посуд від сім'ї Ірини Вакулович

Посуд закарпатських майстрів радянської доби став подарунком до Дня Незалежності.

Понад 20 керамічних виробів подарувала Закарпатському обласному краєзнавчому музею ім. Т. Легоцького родина Ірини Вакулович з Ужгорода. Про це повідомляє завідувачка відділу історії та краєзнавства музею Валерія Русин.

Майже всі вироби виготовили закарпатські майстри, зокрема представники родини Галас з Іршавщини в 1950-1960-их роках. Це і кавовий набір, глечики великі та малі, розмальовані кухлики, елементи декоративно-ужиткової кераміки, фігурний зооморфний посуд із зображенням лева і птаха. 

Цікавим є порцеляновий кавник, на білому фоні якого розмальовані зооморфні фігурки. Це була дипломна робота однієї зі студенток художньої школи міста Полонного Хмельницької області в 1966 році. 

Чудовою художньою роботою виявився настінний декоративний таріль із зображенням Тараса Шевченка, виконаний на дереві  в 1964 році до 150-річчя від дня народження Кобзаря.

Приймаючи такий гарний дарунок напередодні державного свята України, директорка музею Ольга Шумовська підкреслила, що ці гончарні зразки доповнять етнографічну колекцію музею й надалі прикрасять майбутні виставки.

Читайте також: Рівненському краєзнавчому музею подарували австрійські пивні кухлі минулого століття

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром