У Києві відкрили вуличну виставку про Голодомор

18 Серпня 2023, 15:21
У Києві відкрили вуличну виставку про Голодомор 639
У Києві відкрили вуличну виставку про Голодомор

На площі Слави неподалік станції метро Арсенальна Національний музей Голодомору-геноциду та Національний музей Революції Гідності відкрили авторську виставку дизайнерки Юлії Федорович.

Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.

Виставка переосмислює Голодомор 1932–1933 років через мистецтво. Вона складається з вуличних плакатів, на яких факт, передумова або наслідок Голодомору-геноциду передаються через орнаментальні форми. 

Юлія Федорович торкається тем про кількість жертв Голодомору, спустошення українських сіл, непокараності.

Авторка намагалася поєднати два шари української культури у зображеннях – традиційну вишивку та конструктивізм 1920-х років, розповіла співробітниця Національного музею Голодомору-геноциду, кураторка виставки Марина Богуш

Читайте також:Він фотографував Голодомор у Херсоні. Історія життя Гавриїла Раппепорта та його разючі фото

Кожен зі стендів містить елементи доповненої реальності – через QR- коди на  плакатах можна «оживити» зображення.

Друга частина проєкту – анімаційний фільм «Мене звати Євгенія Сакевич-Даллас», зрежисований та спродюсований Юлією Федорович. Євгенія Сакевич-Даллас (1925–2014) була моделлю та громадською діячкою. 

Вона народилася на Миколаївщині. Її батьків – заможних селян радянська влада репресувала та вислала до Сибіру в 1931-му. Євгенія пройшла через сиротинець, пережила Голодомор. 

Під час німецької окупації її вивезли на роботи до Німеччини, як і сотні тисяч інших остарбайтерів. Після Другої світової війни Євгенія залишилася жити в Європі, потім емігрувала до США. 

Читайте також: Жінка впізнала свою матір на світлині розкуркуленої родини з Донеччини

Вона зробила карʼєру фотомоделі. Своє життя описала в книзі «...Не вмирає душа наша: доля сироти з українського Голодомору». Фільм можна подивитися у Залі пам’яті у години роботи музею Голодомору.

Заступник голови Українського інституту національної памʼяті, історик, дослідник Голодомору Володимир Тиліщак привітав відкриття проєкту незадовго до 90-х роковин геноциду. 

«Ми повинні повсякчас згадувати та осмислювати те, що коїлося тоді на нашій землі», – наголосив він.

Читайте також: Як дізнатися чи постраждали рідні від Голодомору 1932-1933 років

Фото з фейсбук-сторінки Національного музею Голодомору-геноциду

Довідково: 

Юлія Федорович – дизайнерка візуальних комунікацій, мисткиня. У 2021 році здобула ступінь магістра мистецтва (MFA) в Університеті Нотр-Дам у США. Стипендіатка програм Фулбрайта та Едмунда С. Маскі. У фокусі її творчості – візуалізація складної історії та спадщини України й Східної Європи. Відзначені численними нагородами роботи експонуються в галереях США, Канади й України.

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром