Президент Польщі вшанував памʼять воїнів УНР, які з поляками боролися проти більшовиків

17 Серпня 2023, 11:12
Анджей Дуда став перед пам'ятником на одне коліно 427
Анджей Дуда став перед пам'ятником на одне коліно

Анджей Дуда поклав квіти до пам'ятного знака воїнам УНР на православному цвинтарі Польщі й став перед ним на одне коліно.

На днях Президент Республіки Польща Анджей Дуда і Посол України в Польщі Василь Зварич  на Вольському Православному цвинтарі у Варшаві вшанували пам'ять воїнів Армії Української Народної Республіки, які у 1920 році пліч-о-пліч з воїнами Війська Польського боролися з більшовиками.Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Посольства України в Польщі.

Вони поклали вінки до пам'ятного знака українським воїнам, а президент Анджей Дуда став перед пам'ятником на одне коліно.

«Ми дуже цінуємо допомогу Польщі й ніколи її не забудемо та завжди будемо згадувати з великою вдячністю. Як і 103 роки тому, сьогодні на наших плечах лежить спільний обов'язок – захистити Європу від російських загарбників. Разом ми сильніші. Перед нами стоїть важлива місія, про яку мріяли поховані тут солдати, – ми повинні раз і назавжди покласти край російському неоімперіалізму», – сказав у своїй промові Василь Зварич.

Вшанування відбулось у зв'язку з річницею переможної наступальної операції під час Варшавської битви з Радянською Росією в серпні 1920 року. В історії цей вирішальний епізод радянсько-польської війни називають «Дивом на Віслі». Тоді спільна перемога зупинила наступ Червоної армії в Європі.

Читайте також: Анджей Дуда посмертно нагородив подружжя Базелюків за порятунок польської родини

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром