Пересопниця: які знахідки виявили під час археологічних розкопок

15 Серпня 2023, 11:30
Археологічні розкопки, липень 2023 року 632
Археологічні розкопки, липень 2023 року

День археолога в Україні щороку відзначають 15 серпня. Свято встановили в Україні Указом Президента від 6 серпня 2008 року «Про День археолога».

З нагоди цього професійного свята журналісти видання Район.Історія поспілкувалися з науковою співробітницею культурно-археологічного центру «Пересопниця» Оксаною Жарською про цьогорічні знахідки.

Археологічні розкопки у Пересопниці проводились з 1 по 9 липня. Роботи здійснювала Правобережна комплексна археологічна експедиція Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України.

Читайте також: Вершник на коні: у Володимирі археологи знайшли керамічну фігурку орієнтовно 16-17 століття

Розкопки проводили в урочищі Пастівник, що є однією з найцікавіших пам'яток археології на території села Пересопниця. За даними минулих років, тут виявляли поселення різних періодів, найраніші з яких датуються Бронзовим віком.

«Цьогоріч археологічній експедиції вдалося знайти цікаві знахідки, зокрема, уламки посуду та крем'яні вироби Мідного віку ІV тисячі років до нашої ери, розвал посудини городоцько-здовбицької культури, пломби, печатку, скляні браслети та залізні ножі періоду Давньої Русі», – розповіла Оксана Жарська.

Читайте такожНа Волині археологи виявили митну пломбу періоду Київської Русі

У розвідках брали участь доктор історичних наук Богдан Прищепа, співробітники ДП «НДЦ «Охоронна археологічна служба» ІА НАН України кандидат історичних наук Віталій Окатенко та молодший науковий співробітник Іван Білько, старша наукова співробітниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Віта Коцюбайло, студенти Національного університету водного господарства та природокористування та Рівненського державного гуманітарного університету.

Серед знахідок Оксана Жарська виділяє амфору, яка належить до городоцько-здовбицької культури.

«Знайдена наша амфора уже друга на території Пересопниці. Подібну амфору Олексій Войтюк знайшов у ході археологічних робіт в Пастівнику у 2015 році. Цей тип амфори належить до городоцько-здовбицької культури, яку виділив Ігор Свєшніков за матеріалами археологічних робіт 1959-1966 років і продатував кінцем ІІІ – першої чверті ІІ тисячоліття до нашої ери. Такі ж амфори знаходили у Городку, Здовбиці та Торговиці. Вони зберігаються в Рівненському обласному краєзнавчому музеї», – додала науковиця.

Нині всі знахідки знаходяться на камеральній обробці в РОКМ. Після вивчення та реставрації їх передадуть у Пересопницю та експонуватимуть в археологічному музеї.

Нагадаємо, у 2022 році археологічні розкопки в Пересопниці не проводилися.

Читайте також: У Рівному відтворили археологічні знахідки з Пересопниці

Фото надала Оксана Жарська

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 226
22.02.2024