На Хустщині реставрують дерев'яну готичну церкву

14 Серпня 2023, 15:01
Церква святої Параскеви Пʼятниці у селі Олександрівка 715
Церква святої Параскеви Пʼятниці у селі Олександрівка

Церква святої Параскеви Пʼятниці у селі Олександрівка (Шандрово), що на Хустщині належить до нечисленної у Центрально-Східній Європі збереженої групи церков мармароської готики та є одним з кращих зразків сакральної архітектури. 

Команда львівських реставраторів розпочала реставрацію церкви за фінансування ALIPH Foundation, що базується у Швейцарії. Про це повідомила громадська організація «KARP Restorer», що спеціалізується на художній реставрації.

Деревʼяні стіни храму суцільно вкриті розписами, які у 1779 році виконав Стефан Теребельський
 
Також яскравим прикладом місцевої школи малярства і різьби XVIII століття, є різьблений іконостас. Наразі обʼєкт знаходиться в критично аварійному стані.
 
«Наша команда спільно з фахівцями науково-дослідної частини Львівської національної академії мистецтв, а також YADRO lab розробила проєкт невідкладних протиаварійних робіт, які включатимуть захист даху гідрофобною плівкою для припинення затікання води у середину об'єкту, після чого будуть проведені протиаварійні закріплення стінопису та малярства іконостасу», – йдеться в повідомленні.
Ці роботи дозволять призупинити руйнування церкви та продовжать подальші дослідження для розроблення проєкту консервації в цілісності.
 
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024