Вкрадені картини з Херсонського художнього музею: «Черга за хлібом» Івана Ботька

07 Серпня 2023, 17:01
Картина Івана Ботька «Черга за хлібом» на марці 1377
Картина Івана Ботька «Черга за хлібом» на марці

Картина Івана Ботька була зображена на марці «Укрпошти» в серії «Краса і велич України».

Восени 2022 року Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка остаточно пограбували російські окупанти. Вони незаконно вивезли більшість прекрасних картин, найімовірніше, – до анексованого Криму – пише у фейсбуці Єва Шульганова.

Вкрали і картину художника Івана Ботька «Черга за хлібом». На ній зображена череда величних кораблів, що чекають можливості завантажити на борт пшеницю. Саме ж полотно символізує і промислову, і аграрну велич Херсонщини.

Оригінал зберігався в музеї, а у 2020 році «Укрпошта» випустила серію марок та листівок «Краса і велич України», і на одній з них  є зображення цієї картини, яка сьогодні дуже актуальна.

Актуальними є й інші місцеві сюжети херсонського художника. Наприклад, спорудження Каховської ГЕС, мальовничі лівобережні Кринки тощо.

Народився художник у 1914 році в Нью-Йорку. Але майже все життя, за винятком фронтових років під час другої світової війни, жив на Херсонщині, де й помер у 1990 році. Мабуть, батьки Івана, емігранти з України, повернулися на батьківщину, коли дізналися про можливість отримати землю, і можна з великою ймовірністю припустили, що їхні сподівання не справдилися. Невідомо, чи відчував себе уродженець Америки вільнішим у тогочасному Херсоні, але, безсумнівно, він би хотів, щоб його твори були надбанням вільної України. 

Читайте також: Вкрадені картини з Херсонського художнього музею: «Пізня осінь» Михайла Холодовського

 

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром