Померла волинська літераторка та краєзнавиця Надія Корнійчук

03 Серпня 2023, 12:43
Надія Корнійчук 1078
Надія Корнійчук

Волиняни прощаються з письменницею, авторкою  понад 20 книжок поезії, прози та дослідницько-краєзнавчої тематики.

У селі Прилуцьке померла письменниця, перекладачка, літературознавиця, громадська діячка та краєзнавиця  Надія Корнійчук. Про це повідомляють у Ківерцівському районному інформаційному порталі.

Надія Корнійчук народилася 1934 року в Прилуцькому, що в Луцькому районі на Волині. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету. Мешкала в Рівному, викладала в школі та педагогічному інституті. Згодом – в освітніх та культурних закладах Луцька. Закінчила студію образотворчого мистецтва при спілці художників у Рівному. Чимало працювала творчо та брала участь у персональних та колективних виставках.

У різному форматі й тиражі видала понад 20 книжок. Серед них – поетичні, дитячі, прозові, дослідницько-краєзнавчі. Зокрема «Ой ти, розрив-трава: українсько-польське протистояння на Волині у 40-их роках ХХ століття».

Книга «Мамо, не плач» розповідає про учасника Революції Гідності й АТО Тараса Герасимюка.

До збірки «Небесна сотня» увійшли короткі життєписи 80 героїв Майдану, які загинули, виборюючи для українців свободу.

У співпраці з музикантом-баяністом Миколою Гапонюком вона видала дві збірки пісень. «Вертають додому лелеки» – друга спроба співпраці цих двох творчих особистостей. Пісні, що ввійшли до цієї збірки, різноманітні: громадянська тематика з вшанування героїв, що віддали своє життя, захищаючи Вітчизну; інтимні мотиви та фольклорно-танцювальний характер.

Надія Корнічук була засновницею на Волині філії Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, десять років поспіль була головою громадської організації ВОТ «Промінь надії» імені Миколи Лисенка. Організовувала заходи з патріотичного виховання молоді, літературні вечори, брала участь у багатьох шкільних заходах. Співпрацювала з ГО «Хочу жити», яка об'єднує сім'ї героїв Небесної Сотні.

Похорон Надії Корнійчук відбувається 3 серпня в рідному селі.

  

 

  

 

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024