У Сумах з-під завалів врятували гравюри про Голодомор 1932–1933 років

З-під завалів навчального корпусу Сумського міжрегіонального вищого професійного училища, у який 29 липня влучила російська ракета, врятували 66 ліноритів художника-графіка Миколи Бондаренка про Голодомор.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
В училищі був розташований Центр досліджень руху опору Голодоморів на Сумщині. З початку його відкриття (майже шість років) там діяла унікальна виставка графічних малюнків Миколи Бондаренка «Україна – 1933: кулінарна книга. Пам'ять людська». До експозиції входили 89 робіт.
«Після ракетної атаки росіян унікальні роботи, завдяки яким практично весь світ дізнався про Геноцид українців, опинились під завалами», – йдеться у дописі.
Працівникам ДСНС, співробітникам закладу та волонтерам вдалося врятувати 66 гравюр.
Довідково: Лінорит, або ліногравюра, — вид станкової графіки. Це гравюра на лінолеумі та відбиток зображення з неї; ручний спосіб виготовлення форми високого друку.
Микола Бондаренко – це український художник-графік (1949–2023), єдиний із Сумщини, хто виконував лінорити. Він є автором серії графічних робіт «Україна — 1933: кулінарна книга». Бондаренко змалював усе, що довелося їсти його землякам, аби не померти з голоду в 1932–33 роки. Також намалював різні механізми, які використовували, наприклад, щоб товкти збіжжя, висушене листя, кору або бити олію чи робити борошно. Він з дитинства слухав страшні розповіді про Голодомор і хотів закарбувати це у своїх творах.
Микола Бондаренко також був автором низки монументальних проєктів, серед яких обласний Меморіал пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні в селі Піски Буринського (нині Конотопського) району (2013), а також пам'ятник загиблим від Голодомору в селі Чернеча Слобода.