Вийшов шостий епізод подкасту радіо CID FM про лицарку Срібного хреста за заслуги УПА

12 Липня 2023, 18:00
Галина Голояд. Джерело6 Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України 1098
Галина Голояд. Джерело6 Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

Шостий епізод подкасту «Вже вечір вечоріє: підпілля УПА» радіо CID FM присвятило Галині Голояд. Перебуваючи в УПА та підпіллі ОУН, вона постійно наражалася на небезпеку, виконувала не лише буденну роботу, але й важливі завдання керівників підпілля. 

Про це Район.Історія повідомила директорка радіо Вікторія Жуковська.

Галина Голояд встигла побувати зв'язковою, друкаркою, попрацювати в Українському Червоному Хресті, узагальнювала звіти, писала вірші й оповідання під псевдо Марта Гай.

Її засудили до 25 років ув'язнення у виправно-трудових таборах з обмеженням у правах на 5 років. Після того, як повернулася на волю, вона зібрала численні архівні дані про боротьбу ОУН-УПА за визволення України.

Літературні твори Марти Гай – яскравий вияв повстанської літератури, у якій змальовувалося бачення українськими патріотами реалій тодішньої України. У випуску звучать уривки твору «Долі».

Новий епізод вже в ефірі CID FM, а також на популярних подкаст-платформах

Нагадаємо, що п'ятий епізод присвятили першому командирові УПА.

Читайте також: Волинянки нагороджені в УПА

Довідково: 

«Вже вечір вечоріє: підпілля УПА» – подкаст та радіопрограма про Українську повстанську армію. 20 випусків присвячені відомим історичним постатям і розповідають правду про єдиних борців за незалежність України у часи Другої світової та подальші роки. Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024