Відреставровані ікони: у Луцьку знайомилися з пам’ятками, які нещодавно повернулися після реставрації

01 Липня 2023, 16:00
Презентація виставки відреставрованих ікон 515
Презентація виставки відреставрованих ікон

На презентації  відреставрованих ікон у невимушеній душевній обстановці спілкувалися  музейники та волинські владці.

На днях у Луцьку, в Музеї волинської ікони, презентували виставку «Відреставровані ікони». Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею. 

Презентація зібрала десятки людей різного віку для ознайомлення з пам’ятками, які нещодавно повернулися після реставрації. Завідувачка музею Тетяна Єлісєєва розповіла про багаторічну співпрацю музею та кафедри техніки й реставрації творів мистецтва Національної Академії образотворчого мистецтва й архітектури. Під керівництвом досвідчених викладачів випускники академії здійснюють весь комплекс консерваційних робіт і повертають до життя давні сакральні образи. 

 За тридцять років діяльності музею були відреставровані 78 ікон, зокрема, більша частина збірки творів олійного живопису. Священнослужителі, представники влади, музейними, виступаючи з промовами, наголошували на важливості такої плідної роботи з метою збереження духовної спадщини Волинського краю. Екзарх Луцький УГКЦ Йосафат (Говера) надзвичайно втішений появою нових, рідкісних образів, які завдяки духовності і Божественній силі допомагали у давні часи й будуть надалі допомагати людям. 

 Це ікони «Святий Антоній Падуанський», «Богородиця Замилування», «Христос євхаристійний» та ін. 

Зі словами вітань і побажаннями багато відвідувачів і щирих поціновувачів мистецтва іконопису звернувся до присутніх віцеканцлер Волинської єпархії ПЦУ протоієрей Олександр Безкоровайний. Юрій Поліщук, заступник голови Волинської обласної ради, висловив сподівання на подальшу ділову підтримку волинською владою важливих запитів сьогодення для закладів культури. На презентації у невимушеній душевній обстановці спілкувалися музейники та волинські владці: Валерій Дмитрук, заступник директора Департаменту культури, молоді та спорту, начальник управління культури Волинської ОДА, Андрій Ломага, заступник директора департаменту культури Луцької міської ради. 

Всі наголошували на важливості діяльності закладів культури у важкий воєнний час і перспективи розвитку в переможній Україні.

Цікавими для відвідувачів виставки будуть кольорові світлини, які відображають стан кожного твору до проведення реставраційних робіт. Такий візуальний ряд від аварійного стану на початках і до цілісних, яскравих, неординарних образів сприятиме пізнанню прекрасного світу іконописання.

Читайте також:  Волинська ікона: «Святий Юрій Змієборець»

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024