У Запоріжжі виявили стародавній дубовий човен

30 Червня 2023, 15:44
У Запоріжжі виявили стародавній дубовий човен, якому понад 500 років 597
У Запоріжжі виявили стародавній дубовий човен, якому понад 500 років
Для виявлення та порятунку численних пам'яток історії та археології співробітники Національного заповідника «Хортиця» ведуть щоденний моніторинг прибережної смуги.
 
Під час чергового обстеження на раніше затопленій ділянці берега виявили довбаний човен, виготовлений з цільного стовбура дуба, довжиною майже 7 метрів. Про це повідомили на сторінці Заповідника.
 
«В минулому біля берегів Хортиці заходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові. Воно існувало з X по XIV cт. Такі плавзасоби використовувалися для риболовлі та інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ. Можливо і нова знахідка з тієж епохи», – йдеться в повідомленні.
Згідно зі станом збереженості деревини можна припустити, що вік човна може сягати понад 500 років, але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу.
 
Човен був розмитий з піску та по частинах переміщений до реставраційного ангару. Зараз він потребує термінової консервації у спеціальному хімічному розчині та подальшої реставрації, аби стати музейним експонатом.
 
Працівники заповідника розповідають, що значна частина невідкладних робіт стала можливою за фінансової та технічної підтримки партнерів – мистецької ініціативи «ДЕ НЕ ДЕ».
Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром