Росіяни поширюють фейк про вивезення цінностей з Києво-Печерської лаври до Європи

26 Червня 2023, 17:21
Росіяни поширюють фейк про вивезення цінностей з Києво-Печерської лаври до Європи 1162
Росіяни поширюють фейк про вивезення цінностей з Києво-Печерської лаври до Європи

Російські ЗМІ поширюють фейк про нібито домовленості між Україною та ЮНЕСКО про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко спростував це.

«Між Києвом та ЮНЕСКО досягнуто домовленості про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів. Згодом їх передадуть музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану під приводом порятунку від російських ракетних ударів», – йдеться у повідомленні пропагандистів.

Олександр Ткаченко заявив, що жодна сакральна цінність не покине територію України.

«Чим більше Лавра стає українською, тим більше підгорає на болотах. Єдина задача, яка стоїть перед нами зараз щодо Лаври – захистити її від руського міра та остаточно перевірити чи всі наші українські сакральні реліквії на місці. А все викрадене росії доведеться повернути», – написав він.

Читайте також: В Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» оцифрують 15 000 об’єктів

Неправдиву інформацію про вивезення цінностей спростував також в.о. гендиректора «Національного заповідника Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

 
«Таких планів у заповідника не було і не буде. Українські пам’ятки будуть зберігатися в Україні і наша держава зробить все, щоб ці пам’ятки були захищені, в тому числі від російських агресорів», – розповів він.

Читайте також: Мінкульт показав наслідки «хазяйнування» УПЦ МП в Лаврі

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром