В Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» оцифрують 15 000 об’єктів

23 Червня 2023, 15:05
В Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» оцифрують 15 000 об’єктів 522
В Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» оцифрують 15 000 об’єктів

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну культурна спадщина опинилася під надзвичайною загрозою. Багато артефактів, трагічно вже знищено, викрадено або пошкоджено. 

Враховуючи критичність ситуації, компанія Digital Transitions розпочинає в Україні пілотний проєкт із цифрового збереження інформації. Про це Район.Історія повідомила пресслужба заповідника.

У межах проєкту, компанія повністю на безоплатній основі передає в Україну унікальну систему для оцифрування включно із високоточною системою цифрової камери компанії «Digital Transitions» – DT Atom.  

Початковим майданчиком для реалізації програми оцифрування обрали Національний заповідник «Києво-Печерська лавра». В його колекції налічують понад 72 000 музейних пам’яток, серед яких ікони, гравюри, стародруки, рукописи та інші твори мистецтва. 

В межах проєкту представники компанії «Digital Transitions» не лише забезпечать налаштування системи оцифрування, а й проведуть двотижневе навчання для співробітників Заповідника та його партнерів щодо використання обладнання, робочих процесів, конвеєру оцифрування. 

Планується оцифрувати 15 000 об’єктів, у тому числі 2500 документів із фондів Заповідника. 

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі розпочалося 3D-сканування церкви ХІІ століття

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром