Подорож у часі: у Рівному створять цифрову реконструкцію центральної вулиці міста

22 Червня 2023, 11:18
Подорож у часі: у Рівному створять цифрову реконструкцію центральної вулиці міста 1008
Подорож у часі: у Рівному створять цифрову реконструкцію центральної вулиці міста
Державний архів Рівненської області реалізовуватиме проєкт «Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста» в рамках програми «Культурна спадщина» Українського культурного фонду.
 
Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Про це повідомляє Державний архів Рівненської області.
 
В рамках проєкту передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків, фотодокументи) про міський простір Рівного міжвоєнного періоду. 
 
На основі цих документів створять цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста (сучасна вул. Соборна) у вигляді, який вона мала близько 100 років тому.
 
«Ми матимемо можливість пройтись історичною вулицею, дізнатися про власників будинків та про установи, промислові та торгівельні заклади, які там існували у 1920-1930-х роках. Така подорож стане можливою завдяки цифровій реконструкції автентичного вигляду збережених історичних будівель та втрачених будинків, створенні панорамного туру, 3D-сцен, розробці офлайн екскурсії та відеоекскурсії», – йдеться у повідомленні.
Автори проєкту зазначають, що до усіх оцифрованих документів нададуть можливість віддаленого доступу.
 
Відомо, що на реалізацію проєкту Український культурний фонд надає майже 700 тисяч гривень у формі гранту.
 
Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024