Нововолинські музейники виявили на іконі з храму Заболотців ознаки давнішого зображення

15 Червня 2023, 17:07
Ікона Почаївської Божої Матері 1122
Ікона Почаївської Божої Матері
Наукові співробітники Нововолинського міського історичного музею Юрій Велінець та Вікторія Микитюк, спільно з художником-реставратором із Харкова Артемом Погрібним і Мирославою Погрібною відвідали Хресто-Воздвиженський храм села Заболотці.
 
На горищі храму вони віднайшли ікону Почаївської Божої Матері, яка датується ХVIII століттям. Вона потребує комплексних досліджень, адже має ознаки давнішої (ХVІІ ст.). Про це виданню Район.Історія розповів Юрій Велінець.
 
«Враховуючи те, що ікона в поганому стані, спочатку потрібно розчистити її від нашарування пилу. Після цього, ікону відвезуть на рентген-дослідження. В залежності від дослідження будемо дивитися чи є ще нашарування, бо є тенденції, що це може бути», – розповів музейник.
Громада вирішила передати ікону в музей на постійне зберігання. Під час роботи в храмі науковці також провели обстеження й інших пам'яток.
 
За словами Юрія Велінця, ікона – це не лише об'єкт культу, а й сакральна та мистецька спадщина, яка має багату історію та підлягає збереженню.
 
«Ми намагаємося доносити до людей, що (реставрація ред.) це нормальна практика, адже це наша історія і її потрібно зберігати. Спадщина втрачається. Це ікони, які збереглися в одиничному варіанті», – зауважив він.
Працівники музею висловлюють подяку Хресто-Воздвиженській релігійній громаді ПЦУ села Заболотці, церковному старості Олегу Євгенієвичу та отцю Василю
 
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024