Українські проєкти стали лауреатами європейської премії в галузі культурної спадщини

13 Червня 2023, 15:42
Українські проєкти стали лауреатами європейської премії в галузі культурної спадщини 374
Українські проєкти стали лауреатами європейської премії в галузі культурної спадщини
Два досягнення України в галузі культурної спадщини стали цього року переможцями престижної європейської премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023.
 
Про це пише Укрінформ.
 

Європейська комісія та European Heritage Awards/Europa Nostra Awards 2023 оголосили переможців. Цього року відзначили 30 визначних досягнень у галузі культурної спадщини із 21 країни.

Серед переможців два пов’язаних з Україною досягнення культурної спадщини.

Це Un-archiving Post-industry, UKRAINE – проєкт, який зберігає у цифровому вигляді колекції індустріальної спадщини, що знаходяться під загрозою зникнення у східній частині України.

Читайте також: Харківський літмузей увійшов до п'ятірки номінантів премії The Webby Awards

Другий проєкт Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO), UKRAINE/INTERNATIONAL PROJECT. Він реалізований волонтерами SUCHO з усього світу, які заархівували тисячі сайтів українських культурних установ. Їхня швидка реакція є вражаючим прикладом сили колективних дій у кризовій ситуації, зазначають в оргкомітеті.

Переможців обирало журі, що складається з експертів з усієї Європи.

«Кожне досягнення цьогорічної премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards є результатом надзвичайних умінь і відданості, колективної та індивідуальної, що охоплює місця спадщини та традиції по всій Європі. Вшановуючи ці досягнення, ми також підтверджуємо нашу непохитну відданість захисту нашої спільної культурної спадщини, оскільки це життєво важливо для нашого відчуття єдності як громадян і спільнот Європи», – заявив віцепрезидент Єврокомісії з промоції європейського способу життя Маргарітіс Схінас.

Нагороди вручатимуть переможцям 28 вересня у Palazzo del Cinema у Венеції. Лауреатів гран-прі та переможця Public Choice Award оголосять під час церемонії. Вони отримають по 10 тисяч євро. Церемонія пройде у рамках Саміту європейської культурної спадщини European Cultural Heritage Summit 2023 27-30 вересня у Венеції.

Читайте також: Український дисидент отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Довідково: 

Премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards започаткувала Європейська комісія у 2002 році. Europa Nostra – загальноєвропейська федерація неурядових організацій культурної спадщини, яку підтримує широка мережа державних органів, приватних компаній та фізичних осіб, що охоплює понад 40 країн. Заснована в 1963 році, сьогодні вона визнана найбільшою та найбільш репрезентативною мережею спадщини в Європі.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024