У Києві реставрують картину з Рівненського обласного краєзнавчого музею про битву під Оршею

10 Червня 2023, 13:05
Реставрація картини «Битва під Оршею» 687
Реставрація картини «Битва під Оршею»

З роботою реставраторів над великоформатним полотном баталії славетної перемоги князя Острозького над московським військом ознайомився литовський консул-меценат.

Відділ наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на днях відвідав Почесний консул Литовської Республіки в Луганській області, меценат  Робертас Габулас. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Метою зустрічі литовського дипломата стало ознайомлення з роботою реставраторів заповідника, які наразі працюють над масштабним проєктом з відтворення картини «Битва під Оршею» (1884 р.) художника Юзефа Менціни-Кжеша з фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею — великоформатної баталії славетної перемоги князя Острозького над московським військом у 1514 році. 

Битва під Оршею – одна з найславніших битв в історії української військової справи. Тоді поляки литовці та українці розбили московитів. У 2019 році картина надійшла на реставрацію у зв’язку із незадовільним станом збереження й потребувала комплексної реставрації. Реставратори заповідника докладають багато зусиль, щоб до кінця року завершити роботи.

Спонсором проєкту виступив Благодійний фонд «Корона князів Острозьких», який очолює  Робертас Габулас.

 

Читайте також: Волинський князь Дмитро Вишневецький – на службі у султана Сулеймана та Роксолани

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром