Лісівники показали, як на Поліссі колись садили ліс та доглядали за насадженнями

03 Червня 2023, 09:00
Лісівниці доглядають насадження 521
Лісівниці доглядають насадження

Навіть найсучасніший механізм без участі людини не дасть жодної користі під час садіння лісу. 

На давніх світлинах, які публікує Поліський лісовий офіс, можна побачити, як десятки років тому вручну працювали на лісових розсадниках, була тоді і механізована посадка лісу.

Свого часу, зазначається в дописі,  для садіння лісу використовували саджальну лопатку з металевою окантовкою, саджальні кілки – конструкції Вартемберга, Бутлара, лопату конструкції прусського лісничого Бірманса, спеціальну лопату конструкції Степанова, згодом – меч Колесова.

У кінці ХІХ ст. лісівники стали використовувати лопати (практично аналоги нинішнім садильним трубам для висаджування сіянців із закритою кореневою системою) для підготовки лунок на задернених в’язких ґрунтах. Викинутий земляний конус міг розрізатися ножем. У такому разі в нього вкладався сіянець, після чого конус вставлявся вже у готову лунку.

З часом у лісових господарствах стали застосовувати різні конструкції, які кріпилися до кінних упряжок. Згодом – механізмів.І навіть з’явився такий термін, як механізована посадка лісу. Вона одразу набула популярності й залишається досить поширеною у лісовому господарстві.

Все це дійсно вплинуло на якість, швидкість проведення робіт. Полегшило працю людей.Сьогодні є всі можливості застосовувати як вітчизняні, так і закордонні спеціалізовані механізми для посадки в різних умовах. Створені та ще будуються потужні насінневі центри, де вирощуються якісні сінці з високою приживлюваністю.

Але досі незмінним залишається одне – необхідність у людській праці. Будь-який, навіть найсучасніший механізм, без участі людини в цій справі, не дасть жодної користі.Через природні особливості механізована посадка підходить далеко не всюди. Ручна, під меч Колесова, досі залишається найпоширенішою.

Як і сотню років тому, ліс сіють, садять та доглядають люди. Саме у природи запозичуючи новий досвід, методи та можливості вдосконалення у цьому напрямку.

 

 

Читайте такожНа Рівненщині, в Музеї лісу, посадили дуб Перемоги

Коментар
25/09/2023 Понеділок
25.09.2023
24.09.2023
23.09.2023