Київська митниця вилучила понад тисячу предметів, які мають культурну цінність

02 Червня 2023, 15:09
Київська митниця вилучила понад тисячу предметів, які мають культурну цінність 526
Київська митниця вилучила понад тисячу предметів, які мають культурну цінність
Від початку 2023 року, Київська митниця запобігла незаконному вивезенню з України 1564 предметів, які мають історичну та культурну цінність. Серед них переважають предмети археології, зокрема наконечники для стріл та списів, предмети побуту, прикраси, а також старовинні монети, ікони тощо. 
 
Найдавніші знахідки експерти відносять до епохи бронзового віку (XV-XIII ст. до н.е.). Про це повідомляє Київська митниця.
 
 Громадяни з різних регіонів України намагалися відправити цінності в міжнародних поштових та експресвідправленнях практично по всьому світу – до США, Канади, Великобританії, Ірландії, країн ЄС, Ізраїлю та Австралії. Загалом за 5 місяців зафіксовано 40 таких фактів.
 
Митники стали на заваді протиправним намірам і вилучили предмети старовини з міжнародних відправлень, а до правоохоронних органів направили 26 повідомлень про кримінальні правопорушення за статтею 201 Кримінального кодексу України. 
 
Після відповідних рішень суду та Міністерства культури України, Київська митниця зможе поповнити вилученими цінностями фонди вітчизняних музеїв та інших відповідних установ.
 
Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром